Pneuservis (tak trochu jiný :-)

Také se vám stalo, že jste již po pár kilometrech jízdy z pneuservisu, cítili vibrace v řízení? Říkáte si, že to není možné? Vždyť jsem je sledoval při práci a vyvážili mi kola přesně do „0". Pak vězte, že není nula jako NULA.

Aby bylo kolo skutečně přesně vyváženo, musí být splněno několik bodů. Předpokládejme, že servis používá kvalitní vyvažovačku, která si neměří, jak ji napadne. Ale jen to nestačí. Vyvažovačku je nutné pravidelně kalibrovat a upínací elementy udržovat v čistotě, aby se nestávalo, že stejné kolo vám při opakovaném vážení pokaždé „vyjde" trochu jinak.

A nyní se dostáváme k tomu, kde je „zakopaný pes". Vyvažovačky mají většinou z výroby nastavenou toleranci +- 5 gramů, tzn., že 10g nevyváženost se zobrazí jako 0g .......... 0g, z čehož logicky zákazník, a mnohdy bohužel i obsluha, nabyde dojmu, že je kolo vyvážené úplně přesně. A to nemluvím o servisech, kde si toto hrubé nastavení z výroby ještě „vylepší", aby nemuseli používat ani 5g závaží.

Jízda s nevyváženými koly je nejen nepříjemná, ale zbytečně nadměrně opotřebovává i podvozkové díly. V některých případech se nevyváženost projevuje jen při určité rychlosti nebo při brzdění, případně akceleraci.

V našem pneuservisu se snažíme potřeby zákazníků řešit individuální nabídkou „na míru", protože sortiment je velmi široký a jak se říká, 100 lidí – 100 chutí.

Image