Opravy vstřikovacích čerpadel

Vstřikovací čerpadla – srdce dieselového motoru.

Vstřikovací čerpadlo můžeme přirovnat k srdci naftového motoru a techniky diesel centra ke specializovaným lékařům prestižního kardiocentra. Pokud již dojde k infarktu vašeho vozu, jsou připraveni vám pomoci operací, dle nejnovějších pracovních postupů, případně „transplantací" celého čerpadla.
Image
Image

Chcete těmto nepříjemným situacím předcházet?

Abyste srdce vašeho vozu zbytečně nepřetěžovali a zajistili mu tak maximální životnost, stačí nekompromisně dodržovat několik zásad.
  • Tankujte kvalitní PHM
  • Používejte ověřená aditiva, zajišťující snížené opotřebení vstřikovací soustavy
  • Vždy používejte kvalitní filtry, s garantovanou filtrovací schopností, protože věta: „Není filtr jako filtr", je beze zbytku pravdivá a množstvím ne zcela kvalitních „taky filtrů", je trh doslova přesycen. Cena filtru by neměla být hlavním kritériem jeho výběru.
  • Tyto filtry vyměňte ihned, pokud mechanické nečistoty v palivu překročí povolenou mez (za dobu jeho životnosti filtrem proteče neuvěřitelných 3000 – 10000 litrů paliva. Viz. analýza paliva
  • Nedopusťte, aby vám došla nafta. I krátkodobým provozem „nasucho" dojde s vysokou pravděpodobností k poškození vstřikovací soustavy. Nečistoty jsou navíc usazeny na dně nádrže a může tak dojít k jejich nasátí do systému.